image alt

מעיצוב לביצוע - עכשיו אפשר להתחיל

בחודש האחרון שיתפתי אתכן בתהליך העיצוב של הקולקציה - מציאת הבדים המושלמים, ויצירת השילובים החדשים (שאת חלקם אני אחשוף בפוסט הזה, וחלק אני אשמור להשקה הרשמית, כדי לא להרוס את ההפתעה).
 
ומה עכשיו?
עכשיו צריך להפוך את כל הכיף הזה למוצרים פיזיים שאמהות ותינוקות ייהנו להשתמש בהם. זה אומר – להחליט כמה לייצר מכל פריט, לחשב את כמויות הבד, לנסוע לחנויות הבדים, לקנות מטרים של בדים (לפי החישוב שלי, לפחות 20 סוגי בדים שונים), לגזור הכל, לחבר בסיכות, להוסיף סרטי קישוט ולתפור.
התעייפתי רק מלכתוב את כל זה :-)
 
האמת, כשרק התחלתי לעבוד לפי קולקציות (לפני כ-3 שנים), זו היתה נראית לי משימה כמעט בלתי אפשרית. עד אז הייתי רגילה לעבוד בשיטה של הזמנות אישיות. הייתי מעצבת, גוזרת ותופרת לכל לקוחה את ההזמנה שלה באופן אישי – לפי הבדים והצבעים שהיא היתה בוחרת.
זה עבד מצוין, עד שהבנתי שכדי לגדול ולהפוך את Lulalu למותג מוכר, אני צריכה לשנות חשיבה ולהתייעל.
החלטתי לעבוד כמו המותגים הגדולים, וכמו שלימדו אותי ב"שנקר" ובתעשית האופנה – לעצב קולקציות מוכנות מראש.
הפעם הראשונה היתה מאוד מאתגרת, השניה היתה קצת יותר קלה, ואחר כך כל התהליך כבר זרם בקלות. היום אני עושה את זה באופן טבעי לגמרי.
אני משיקה קולקציה חדשה פעמיים בשנה – לקראת ראש השנה ולקראת פסח.
וזה אומר שנשארו פחות מחודשיים עד שהכל יהיה מוכן, אז בואו נתחיל -
קניית הבדים:
אחרי שבחרתי את הבדים הכי יפים שיש – הגיע הזמן לקנות אותם!
 
אם יש בדים מחו"ל, אני מזדרזת להזמין אותם, כי לוקח לפחות חודש עד שהם מגיעים. בנוסף, זו בדיוק הזמן שהסינים חוגגים את ראש השנה הסיני, ולוקחים שבועיים חופש (!)
זה אומר שהם ישלחו את הבדים רק אחרי שיחזרו מהחופשה, ואני ממש מקווה שהבדים יגיעו בזמן, כדי לא להתעכב בהמשך.
 
כדי לקנות את שאר הבדים, אני נוסעת לאחד המקומות האהובים עלי – נחלת בנימין בתל אביב. אני מכינה רשימה מסודרת של כל החנויות והבדים שאני צריכה, וגם כותבת מראש כמה מטרים אני רוצה מכל בד. זה חוסך זמן ועוזר לי להיות יותר יעילה כשאני בחנות עצמה.
image alt
הגיע הזמן לגזור:
אז אחרי שבחרתי, קניתי וסחבתי את כל הבדים הביתה (מזל שיש לי עגלת שוק נאמנה שמלווה אותי בכל הנסיעות שלי לנחלת בנימין), הגיע הזמן לגזור.
אתן מכירות את זה שאתן קונות בגד חדש, וכבר לא יכולות לחכות ללבוש אותו?
זה מה שקורה לי עם בדים. אני כבר מחכה לרגע שבו אני אגזור את הבד, להרגיש אותו בידיים ולדעת שממש תכף הוא יהפוך למוצר יפה וצבעוני.
תהליך הגזירה לוקח די הרבה זמן, מכיוון שרוב המוצרים של Lulalu מורכבים מכמה בדים שונים. למשל, בנחשוש יש 6 חלקים שונים, ובשמיכת טלאים יש 36 חלקים שונים!
 
אני מקפידה על גזירה מדויקת, ואפילו מחברת את כל החלקים בסיכות, כדי שלתופרות שלי יהיה הכי קל ופשוט כשהן תופרות כל פריט.
וככה זה נראה בסרטון שלפניכן – איה, הבת שלי צילמה אותי מכינה לתופרות שלי את כרית הכוכב מהקולקציה החדשה.
זה שלב ממש סיזיפי – חיבור הסרטים בסיכות, אחת ועוד אחת, ועוד אחת. כזו אני – מדויקת ומקפידה על כל הפרטים הקטנים.
ומה לגבי התפירה?
 
אחת השאלות ששואלים אותי הכי הרבה היא "את תופרת את הכל לבד?"
ובכל פעם ששואלים אני נזכרת כמה לא פשוט היה לי לשחרר את העניין הזה של התפירה, ולתת לידיים אחרות לתפור את השמיכות והנחשושים שאני מעצבת.
כשהתחלתי את Lulalu היה לי ברור שאני תופרת הכל בעצמי, הרי זה כל הכיף. אני באמת באמת אוהבת לתפור. זה מרגיע ומשמח אותי, ובסוף תמיד יהיה לי ביד מוצר חמוד וצבעוני שיצרתי לגמרי לבד.
עם הזמן העסק גדל (טפו טפו טפו), ומצאתי את עצמי מתעסקת בהרבה דברים שהם לא עיצוב ותפירה, כמו שיווק, מכירות ושירות הלקוחות שלי.
פתאום הגיעה ההבנה שכדי לגדול, אני צריכה לשחרר ולהעביר את מלאכת התפירה לתופרות, כדי שאני אוכל לפתח את העסק, להתרכז בעיצוב ובפיתוח המוצרים.
זה לא היה קל, אני מודה. והיום אחרי 3 שנים שאני עובדת עם תופרות נפלאות, אני יודעת שזה היה הצעד הנכון כדי לצמוח.
כל זה לא אומר שאני לא תופרת בכלל. להפך, אני משתדלת לתפור כמה שיותר, כי זה באמת מרגיע אותי ועושה לי טוב. אני בדרך כלל תופרת את הדגמים הראשונים  וגם הזמנות אישיות של לקוחות.
בכל פעם שאני הולכת לתופרת שלי לאסוף את הדגמים החדשים ,אני מתרגשת כמו ילדה בחנות צעצועים. זה כזה כיף לראות את הדגמים שדמיינתי מקבלים חיים והופכים לאמיתיים!
אני כל הזמן חושבת עליכן, האמהות ועל התינוקות המתוקים, מקווה בלב שתאהבו את העיצובים החדשים.
 
אז זה מה שהולך לקרות בסטודיו בחודשיים הקרובים. אני עובדת במרץ על יצירת הקולקציה, כדי שהיא תהיה מוכנה לירידים שלפני פסח, ולהשקה הרשמית באתר של Lulalu.

תמשיכו לעקוב,
יהיה מעניין :-)
איילת
רוצה לשמור על קשר?
קבלי את כל העדכונים הכי שווים מהסטודיו של Lulalu ב
פייסבוק, וגם באינסטגרם.
x

#{title}

#{text}

#{price}